2019-03-27 

Nabór na kurs ratownika wodnego

Kurs ratownika wodnego prowadzony na podstawie Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 roku.

Zajęcia z Instruktorami WOPR oraz Ratownictwa Wodnego.

Szkolenie przeznaczone dla wszystkich, którzy pasjonują się bezpieczeństwem na obszarach wodnych oraz posiadają odpowiednią sprawność fizyczną. Praca ratownika wodnego jest niezwykle odpowiedzialna i wymagająca. Jeśli lubisz wyzwania, jesteś odpowiedzialny i czujesz się na siłach skorzystaj z naszego kursu, po którym zdobędziesz atrakcyjny zawód i możliwość pracy na wszystkich akwenach w kraju.

Czy to jest aby na pewno dla mnie?

Jeśli potrafisz pływać, dobrze czujesz się w wodzie, chcesz nieść pomoc innym lub nauczyć się jak zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo nad wodą, a także jeśli szukasz dodatkowej pracy (w wakacje lub w czasie studiów), to ten kurs jest zdecydowanie dla Ciebie.

Co zyskam?

  • szeroką wiedzę na temat ratownictwa wodnego i zapewnienia bezpieczeństwa zarówno na basenie, jak i na wodach otwartych (morza, jeziora, zalewy, rzeki) -uprawnienia Ratownika Wodnego (po zdaniu egzaminu)
  • niezbędną wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy w każdej sytuacji- certyfikat ratownika po zdaniu egzaminu z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
  • uprawnienia do samodzielnego prowadzenia łodzi motorowych bez ograniczenia mocy silnika po wodach śródlądowych, a także wodach morskich na łodziach  o długości kadłuba do 12 m w odległości 2 Mm od brzegu
  • niezbędne przygotowanie do samodzielnej pracy w charakterze ratownika wodnego
  • szansę na poznanie nowych ludzi i spędzenie niezapomnianych wakacji otrzymując jednocześnie przydatne i cenione uprawnienia oraz możliwość pracy zarobkowej  w prestiżowym zawodzie (wakacyjnej, dodatkowej lub stałej)

Co muszę zrobić, aby zostać ratownikiem?

  • Przede wszystkim umieć dobrze pływać
  • Mieć chęci do niesienia pomocy innym w sytuacji zagrożenia
  • Zapisać się na kurs i zdać wszystkie egzaminy końcowe ;)


Wróć

KONTAKT

Hala Sportowa w Bilczy
ul. Szkolna 1, 26-026 Bilcza
tel.:600 277 735 (Beata)
e-mai: biuro@swietokrzyskiewopr.eu
Czynne we wtorki: 10:00 – 18:00
oraz czwartki: 10:00-15:00

NASZA SIEDZIBA

ul. Zagórska 182A
25-362 Kielce
KRS: 0000491071
NIP: 6572912857
REGON: 260743254