2019-10-29 

Nauka pływania dorosłych

Na naukę nigdy nie jest za późno! 
19 listopada rusza 25-godzinny kurs nauki i doskonalenia pływania dla osób dorosłych. By podjąć wyzwanie zdobycia nowych umiejętności na basenie nigdy nie jest zbyt późno. Nasze wyjatkowa kadra edukacyjna, która regularnie zgłębia swoją wiedzę i śledzi nowinki pomagające opanować tą jakże trudną umiejętność jaką jest pływanie czeka na każdego z Was. Z nami osiągniecie wymarzony cel do wakacji. Zajęcia na basenie pozwolą na opanowanie nowej umiejętności, modelacje sylwetki, pozbycie się zbędnych kilogramów oraz wzrost bezpieczeństwa na obszarach wodnych.

Kliknij i zapisz się na zajęcia liczba miejsc ograniczona. 

Strach przed pływaniem... Jak go pokonać?

Pływanie zarówno to rekreacyjne jak i sportowe zaliczane jest do najzdrowszych i najbardziej wszechstronnych aktywności fizycznych. Systematyczność nie tylko pozwala na poprawę stanu zdrowia, umożliwia wielokrotną działalność rekreacyjno- sportową, a przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo i zapobiega możliwości wystąpienia nieszczęśliwym wypadkom na obszarach wodnych.

Rozpoczęcie nauki pływania wśród osób dorosłych często wiążę się z pokonaniem i kształtowaniem cech psychicznych. Osobą z doświadczeniem życiowym często nie brak zdyscyplinowania, czy siły woli, która jest bardzo ważna w pływaniu, im najczęściej brakuje... Odwagi, czyli postawy wobec niebezpieczeństwa (strachu), który wywołuje przed nimi woda.  

Wytłumaczeniem często jest HYDROFOBIA, czyli paniczny i niezdrowy strach przed wodą. Przyczyną mogą być traumatyczne przeżycia z dzieciństwa czy też kreowanie negatywnego obrazu wody w umyśle dziecka przez rodziców: „Uważaj, bo się utopisz.”, które pozostały do dziś. Ale pamiętajcie z hydrofobią można walczyć i można ją przezwyciężyć.

Pierwszym krokiem pokonania lęku jest zapisanie się na zajęcia i tu pada pytanie, jakie zajęcia wybrać?

Grupowe, czy indywidualne?

Odpowiedź brzmi: Zajęcia grupowe będą mobilizowały do systematycznych spotkań, a dodatkowo pozwolą na zdobycie nowych znajomości. I nikt tu nie będzie oceniał naszego wyglądu, bo każdy mają ten sam cel- chcą nauczyć się pływać.

Kolejne pytanie, jakie się pojawia, czy w grupowej nauce pływania instruktor poświeci mi wystarczającą ilość czasu? Przed wyborem kursu nauki pływania, dokładnie zapoznaj się z ich ofertą, jak działają na rynku, jakie grupy prowadzą oraz nie bój się zapytać ile osób będzie na jednego instruktora w Twoim cyklu szkoleniowym.

Trzecie pytanie to cena, ta często jest uzależniona od doświadczenia szkoleniowców, a przede wszystkim sprzętu, który wykorzystają by ułatwić Ci zdobycie nowych umiejętności. Pamiętajmy zasadę International Organization for Standardization  "Za jakość płaci się raz, za bylejakość kilka razy"

Więc wybieraj mądrze i rozsądnie abyś był usatysfakcjonowany inaczej ku Twojemu zdziwieniu możesz nie widzieć postępów.

Jeśli już wybierzesz zajęcia, pamiętaj aby się na nie prawidłowo spakować.

Zabierz:

1. Strój (ważne aby był dobrze dopasowany, unikajmy za dużych rozmiarów, wybieraj kroje sportowe aby nie krępowały ruchów w wodzie)

2. Czepek (obowiązkowy na zajęciach by włosy nie krępowały Twojego ruchu)

3. Okularki (pamiętaj!- Twój trener zdecyduje, czy je wykorzystacie)

4. Klapki (pozwolą na higieniczne poruszanie się po basenie i szatni)

5. Ręcznik (będzie trzeba się okryć i wysuszyć)

6. Żel pod prysznic (pamiętaj, aby dbać o ciało i myć je po zajęciach)

7. Woda mineralna (pamiętaj o prawidłowym nawodnieniu organizmu).

Do dzieła, ruszaj na zajęcia, systematyczność przybliży Cię do osiągnięcia celu, zaś unikanie nauki pływania to tylko odkładanie problemu w czasie.

Kliknij i zapisz się na zajęcia liczba miejsc ograniczona. 

POWODZENIA!

 Wróć

KONTAKT

Hala Sportowa w Bilczy
ul. Szkolna 1, 26-026 Bilcza
tel.:600 277 735 (Beata)
e-mai: biuro@swietokrzyskiewopr.eu
Czynne we wtorki: 10:00 – 18:00
oraz czwartki: 10:00-15:00

NASZA SIEDZIBA

ul. Zagórska 182A
25-362 Kielce
KRS: 0000491071
NIP: 6572912857
REGON: 260743254